Boiron Picricum Salicylicium 200Ck Md 80 Пелети за Главоболки од Интелектуална Overwork

Boiron Picricum Salicylicium 200Ck Md 80 Пелети за Главоболки од Интелектуална Overwork

DEN 277.44

Достапност

ЧИСТА ОЛЕСНУВАЊЕ : Picricum Salicylicium 200 Ck Md е хомеопатски лекови кои ги ублажува главоболки од интелектуална overwork.Им ПОМОГНЕ на ВАШЕТО ТЕЛО НА ПРИРОДЕН НАЧИН : Овој лек нема познати интеракции со други лекови, билки, или суплементи, нема контраиндикации, и не ги содржи artifical бои, вкусови, засладувачи, или perservatives.ЛЕСНО е ДА се ЗЕМЕ : Пелети се топи во устата, ниту храна или вода е потребно и се одлични за на пат.ДОВЕРЛИВ БРЕНД : Со повеќе од 85 години на експертиза, Boiron лекови се произведени во ФДУ прегледано објекти и да се исполнат највисоките стандарди на c GMP и HPUS за чистота и квалитет.КУПИ СО ТВОИТЕ ИМА/FSA : Boiron хомеопатски производи се ИМА & FSA право во U. S. Опис на Производот се Прилагодите на вашите грижи со Boiron еден лекови за високо насочени олеснување.Picricum Salicylicium 200 Ck Md е хомеопатски лекови кои ги ублажува главоболки од интелектуална overwork .Пелетите се топи во вашата уста, и може да се преземат за да одат, без храна и вода е потребно.Тие доаѓаат во лесен издавање цевка од прибл. 80 пелети (16 дози).Boiron еден лекови се идеални за возрасни и деца, и не содржат вештачки бои, вкусови, засладувачи, или конзерванси.Секогаш користете според етикета инструкции освен ако не е наведено од страна на вашиот здравствен работник.Со повеќе од 85 години на експертиза, Boiron е доверлив бренд дека е горд на квалитетот на производството и одговорен еколошки практики.Сите производи се изработени според највисоките стандарди на c GMP и формулиран со HPUS состојки за чистота.Контакт Информации за производителот 1-800-BOIRON-1.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа