uxcell 2mm да 6mm Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L20XD10 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни Додатоци,Светло Сина,4pcs

uxcell 2mm да 6mm Понесе Крути Цевки Поставени Завртка L20XD10 Алуминиумска Легура,Вратило Спојка Конектор,Моторни

DEN 227.76

Достапност

Конекција Понесе Дијаметар : 2mm да 6mm; Вкупна Должина : 20mm /0.79 инчен, надворешен Дијаметар : 10мм/ 0.39 инчен; со М3 Завртки.Широко се користи во компресори,3 D принтер,DIY роботи,CNC машина,stepper мотори,итн.Слични крути менгеме спојки, вратило couplers се користи за да се одржи лежишта и sprockets цврсто на окно, и се користи во моторот и менувачот собранија.Топ тесни тип крути цевки со 2/4 завртки да се одржи на вратило цврсто; висок вртежен момент со ригидност, ниска инерција и одлична чувствителност.Answer : ___________________________ NOTE : цврсти тип во суштина не дозволува ексцентричност, и тоа мора да биде целосно прилагодени за време на употреба.Едно парче сет завртка менгеме дизајн го прави лесно да поставите предмети на вратило и контрола на одржување капацитет на спојување.Цврсти Спојки може да понуди солидна врска помеѓу два шахти со висока прецизност и вртежен момент.Тоа нема неусогласеност апсорпција способности.Нема движење е дозволено помеѓу две шахти и машината систем бара подмачкување во многу пати.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа