WRAPTIE Брзо се Врзуваат Надолу Ремени (Сет на Два) (6 ft)

WRAPTIE Брзо се Врзуваат Надолу Ремени (Сет на Два) (6 ft)

DEN 487.20

Достапност

Вклучува две вратоврска надолу ремени оценет да се одржи до 110 килограми.Карактеристики индустриски одделение еластична webbing и плетени полиестер висока јачина на webbing.Кука 6 ft.Рака : 7" x 1" x 3"; 8 ft.Рака : 7" x 1" x 4".Се справи со многу работни места, од едноставни до тешки—со тешки вратоврска надолу рака изграден за да се справи до 110 килограми завиткување и обезбедување.Постојат различни должини за да одговараат на вашиот задача, и брзо се приближи крајот ви овозможува да го поврзете повеќе ремени.Индустриски одделение webbing е издржлив и флексибилни (и дадени во дел од рециклирани пластични шишиња) и кука и јамка сврзувачки елементи да те врзуваат надолу и да се обезбеди вашиот работи во еден лесен чекор.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа