1% Висока Точност 1 Инчен 4 Дигитални Дизел Гас мазут Проток Метар Контра Мерач за Дизел Бензин

1% Висока Точност 1 Инчен 4 Дигитални Дизел Гас мазут Проток Метар Контра Мерач за Дизел Бензин

DEN 1207.20

Достапност

Ако не сте задоволни со вашиот шопинг искуство или производ, ние ве поттикнувам да контактирате со нас, па ние може да го реши проблемот.Протокот опсег : 5-30 GPM/20-120 L/Мин Точност : ± 1% Номинален дијаметар : 25mm (1" внатрешната нишка) Медиум : Дизел Тип на Производ : Механички Грофот : четири точки (може да биде ресетирана на нула), осум кумулативни (не се врати на нула) Школка материјал : Алуминиум, Пластика Монтажа на ветер : вертикална или хоризонтална Работен притисок : > 0.Овој проток метар е сигурен, лесно да се инсталира и proofreading.Спецификации : Модел : FM-120-2.Со голем екран, лесно може да се прочитаат, брзо назад на нула ротација, флексибилни хоризонтална или вертикална инсталација и така натаму.04 Mpa Max оперативен притисок : 50psi / 3.Масло проток метар контра со механички прилив метар рака-тркала литри може рачно да се врати на нула, вкупно акумулирани не може да се врати на нула.Тоа е направен од висок квалитет на алуминиум(предната страна) и пластични материјали, наменети за долго работниот век На серија протокот метри, се користат за некомерцијални цели, за дизел, бензин.Со механички прилив метар рака-тркала литри може рачно да се врати на нула, вкупно акумулирани не може да се врати на нула.Нафтената платформа пластични плочата е направен на PPS материјал, кој е отпорен на слаби киселини и слаби алкално, и масла може да се користат нормално (Освен вода).Овој проток метар е сигурен, лесно да се инсталира и proofreading.Едноставна и Практична настава : Дизел проток метри со голем екран, лесно може да се прочитаат, брзо назад на нула ротација, флексибилни хоризонтална или вертикална инсталација и така натаму.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа