(20PCS) BSR58 IC AMP N-CHAN 40V 8MA SOT-23

(20PCS) BSR58 IC AMP N-CHAN 40V 8MA SOT-23

DEN 144.00

Достапност

Дел NO. : BSR58. Пакет : SOT-23-3 (НА-236).Опис : IC AMP N-CHAN 40 V 8 MA SOT-23. Дел NO. : BSR58 Package : SOT-23-3 (НА-236)Опис : IC AMP N-CHAN 40 V 8 MA SOT-23 Supplier : SICSTOCKCurrent - Одводнување (Idss) @ Vds (Vgs=0) : 8m A @ 15 VDrain на Изворот на Напон (Vdss) : -Моментална Потрошувачка (Id) - Макс : -FET Тип : N-Channel Voltage - Дефект (V(BR)ГСС) : 40 VVoltage - Исклучување (VGS исклучите) @ Id : 800m V @ 0.5 n AInput Capacitance (Ciss) @ Vds : -Отпорот - RDS(На) : 60 Ohm Mounting Тип : Површината Mount Supplier Уред Пакет : SOT-23-3 (НА-236)Моќ - Max : 250m W.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа