Enesco 6005063 Волшебникот за Светот на Хари Потер Dumbledore со Fawkes Figurine, 10 Инчен, Multicolor

Enesco 6005063 Волшебникот за Светот на Хари Потер Dumbledore со Fawkes Figurine, 10 Инчен, Multicolor

DEN 2376.00

Достапност

Смола.Figurine од Волшебничкиот Свет на Хари Потер колекција.Intricately и детални рака-насликани.Направена од високо-квалитет камен смола.Доаѓа испраќаат во полна боја на подарок во можност пакување. 10 инчен висина (25.4 cm).Хари Потер и Волшебникот Каменот на првиот воведе младите читатели и cinemagoers на Џ.К. Роулинг е Волшебничкиот Свет.Денес, дека Волшебничкиот Свет го освоиле срцата и имагинации на деца и возрасни слично.Enesco слави иконите ликови, суштества и шарм од глобален феномен, кој е Хари Потер и да ве поканува да земат учество во магијата.Можеби wisest и најмоќните волшебникот некогаш да се живее, Albus Dumbledore можеше Министерот за Магија, но е многу повеќе содржини, како Директор на Хогвортс.Dumbledore е најблиску companion е Fawkes на Феникс, бесмртна птица на пламен.За нас : Enesco е должна да донесе радост секој ден.Премиерот глобалната дестинација за висок квалитет на giftware и дома décor, нашите престижниот семејството на брендови вклучува : Одделение 56 Село, Работите се Сети, Фондации, Џим Брегот Heartwood Крик, Дизни Традиции од страна на Џим Брегот, Дизни Приказ Собирање, Дизни од бритон (roger britton), Дизајни од страна на Лолита, Нашето Име е Кал, и многу повеќе.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа