Lastolite од Manfrotto ЌЕ LR83354 StudioLink Chroma Key Зелена Врска Комплет 3m (10')

Lastolite од Manfrotto ЌЕ LR83354 StudioLink Chroma Key Зелена Врска Комплет 3m (10')

DEN 2114.16

Достапност

Достапни во chroma key зелена и сина.Овозможува повеќе екрани за да биде придружуван од страна на по-страна. 6 инчен здолниште на долниот раб обезбедува продолжување на екранот.Лесно да се постави.Направени во велика БРИТАНИЈА.На ЛЛ LR83354 Studio Link Позадина е единствена модуларен chroma key позадина систем за употреба во студио или надвор од локацијата.Откако насобраните, со повеќе од 3 x 3m (10' x 10') Studio Link екрани може да се соединил со користење на Studio Link Chroma Key Конекција за Полнење (достапен одделно) за да се формира на различни конфигурации; рамо до рамо во права линија или како кривина до моментот на создавање на целосна 360 степени комплет.Во прилог, на екранот се посветил или од страна на по-страна може да бидат монтирани (со користење на стандардни зафат опрема) еден над друг да се создаде второто ниво на екраните.Со цел да се приклучат на екрани заедно страна на по-страна, факултативниот Studio Link Врска Комплет вклучува три зглоб загради за да се приклучат на алуминиумски рамки и "клип на" chroma key се приклучи лента за да го сокријат алуминиумски рамки и на зглоб загради.Кога го користите екрани една над друга или кога стои на екранот на chroma key кат, секој клип на chroma key покрие вклучува шест инчи пораби во здолниште на долниот раб да се скрие на алуминиумска рамка и да се обезбеди продолжување на chroma key површината на панелот подолу или на подот.Studio Link Chroma Key Врска Комплет се достапни одделно.Достапни се во зелена и сина боја.Поединечни маски се достапни за корисниците кои можеби сакате да се префрлите помеѓу chroma key зелена и сина.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа