TEKTON 1/2 Инчи Stubby Реверзибилна Ratcheting Комбинација Клуч | WRN51010

TEKTON 1/2 Инчи Stubby Реверзибилна Ratcheting Комбинација Клуч | WRN51010

DEN 288.00

Достапност

6-точка кутија крајот удобно се вклопува во хексадецимален облик на fastener глави и отпорен на лизгање надвор додека сте на работа.Кутија крајот отворање на е дизајниран да зафат рамни страни на fastener глави, не аглите, за да се спречи круг-оф.Реверзибилна 72-заб ratchet опрема треба само 5-степен работно замав лак.Кутија крајот е форумот 15 степени создавање на дозвола за прсти да работат околу пречки.Отворен крај е аглеста 15 степени па клуч може да се превртува да се вклучат сврзувачки елементи двапати почесто во тесни простори.Веднаш префрлање на диск насока со флип на палецот прекинувач, дури и додека клуч се уште се ангажирани со fastener главата.На biasing акција на низок профил, вклучете го спречува лизгање.На 6-точка кутија крајот обезбедува точно одговара на максималната контакт за хексадецимален сврзувачки елементи.За да се спречи заокружувањето сврзувачки елементи, кутија крајот костец со рамни страни на fastener глави, а од аглите.72-заб ratchet опрема бара само 5 степени на замав лак за да стигнат до својата следна позиција на забите, што го прави идеален за работа во тесни простори.На ratchet опрема се сече, наместо во прес-формиран, за да се создаде прецизни заби кои целосно да се вклучат со pawl и сакајте се лизга под висок стрес.Направени за тесни простори и кој на форумот 6-точка кутија заврши со реверзибилна 72-заб ratchet опрема, TEKTON Stubby Реверзибилна Ratcheting Комбинација Клучеви се обезбеди сигурен, сит се вклопуваат на сврзувачки елементи и брзината на кратко 5-степен замав лак.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа