Circlip, Рѓа Отпорни Нерѓосувачки Челик Задржувајќи Прстен Circlip Асортиман 120 Парчиња Circlips за Dowel Pin за Машински Жлебот

Circlip, Рѓа Отпорни Нерѓосувачки Челик Задржувајќи Прстен Circlip Асортиман 120 Парчиња Circlips за Dowel

DEN 338.16

Достапност

Овој сет содржи 120 парчиња circlips па вие не мора да се грижите за работи надвор од circlips за подолго време.Направени од високо квалитетен не 'рѓосувачки челик, овие circlips се издржливи и' рѓа отпорни.Сите circlips се добро спакувани и избрани во resealable пластична кутија за полесно носење и чување.Постојат вкупно 6 различни големини на circlips дека може да се користи за различни цели и проекти.Овие circlips може да бидат купени во металниот жлебот на dowel pin или друг дел да се дозволи ротација, но за да се спречи латерално движење.Овие circlips може да бидат купени во металниот жлебот на dowel pin или друг дел да се дозволи ротација, но за да се спречи латерално движење.Направени од високо квалитетен не 'рѓосувачки челик, овие circlips се издржливи и' рѓа отпорни.Постојат вкупно 6 различни големини на circlips дека може да се користи за различни цели и проекти.Овој сет содржи 120 парчиња circlips па вие не мора да се грижите за работи надвор од circlips за подолго време.Сите circlips се добро спакувани и избрани во resealable пластична кутија за полесно носење и чување.


Параметрите на стоката

Material:
Stainless steel
Size & Quantity:
9mm    20pcs :
10mm  20pcs :
11mm  20pcs :
12mm  20pcs :
13mm  20pcs :
14mm  20pcs :
Weight:
88g / 3.1oz(approx.)
Package list:
1 box * Circlips

Подобро ви се допаѓа