Врба Дрво Ангел на Духот, Обликувана за Рака-Насликани Слика

Врба Дрво Ангел на Духот, Обликувана за Рака-Насликани Слика

DEN 719.28

Достапност

Расположение : "Негување на духот, од внатре и од надвор" напишани на Куќиште Картичка. 4"h рака-насликани смола фигура на ангел со потемна кожа тон и боја на косата, во крем фустан и жица крилја, клекнат со раце во молитва позиција.Одбележат духовна пресвртници, како што се крштевањето, прв причест, потврда.Може да биде додаден на вашиот Nativity екранот.Спакуван во опремени кутија подготвени за подарок-давање.Уметникот Сузан Lordi рака carves оригиналот на секоја Врба Дрвото парче од нејзиниот студио во Канзас Сити, MO.Ова парче е екипа од Сузан е оригинална резба и насликани со рака.Подготвени да се прикаже на полица, маса или mantel.Да се исчисти, прашина со мека четка или со крпа.Негувањето на духот, од внатре и од надвор.Одбележат духовна пресвртници, како што се крштевањето, прв причест, потврда.Може да биде додаден на вашиот Nativity екранот.Врба Дрво ангели резонираат со многу култури и возрасти на луѓе.Овие три ангели се потемни тонови на кожата и боја на косата и да се изразуваат љубов, вера и пријателство. "Предизвикот за мене е да искрено sculpt она што го знам за да биде вистински и да се стави на моите емоции во опиплива форма.Да се надеваме дека ова ќе допир универзален хорда и да бидат значајни за други." - Сузан Lordi.Врба Дрво линија на фигуративните скулптури кои комуницираат преку гест..претставува емоции или mark меморија.Подарок од Врба Дрво комуницира надвор зборови.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа