INDIGOS UG - Адвент Календар Броеви Налепници 1 до 24 - обоени Гроздобер - Labels - Налепници - Божиќ Calendar - Доаѓањето - Круг - DIY - да се држиме за

INDIGOS UG - Адвент Календар Броеви Налепници 1 до 24 - обоени Гроздобер - Labels - Налепници - Божиќ Calendar

DEN 191.76

Достапност

Адвент календар броеви од 1 до 24, мотив обоени, броеви - 1 лист. 24 налепници за вашиот адвент календар, круг 4cm - Идеален за подароци и календари од секој вид.Божиќ Календар Налепници / Налепници / Етикети.Украсете го вашиот календар или вашата картичка Божиќ со нашите налепници.Овие се држи на сите површини и се печатат со висок квалитет.Направи вашите деца, момчиња и девојчиња среќен се до последниот ден.Дедо Мраз доаѓа.INDIGOS UG - Налепница Налепници за Божиќ и вашиот Божиќ календар Направи вашите деца среќни со овие налепници за Божиќ.Благодарение на ламинатни, тие се отпорни на УВ и автомобил се мијат.Исто така, како подарок за вашите пријатели.Glueing технологија : Нашата налепници се намали од високо-квалитет самолепливи филм, печатени и обезбедени со трансфер филм за лесно лепење.Ова е отстранет по лепење или отстранети again.By значи на оваа техника, мотивот / пишување останува на површината за да биде вметнат.Следниве состојки на супстрат може да предизвика лепливоста проблеми со етикети : латекс, силикони, lotus ефект и други лепливоста-намалување на технологии.Ве молиме да обрнете особено внимание на рекламни пораки / клучни зборови на вашиот супстрат производителот (дали боја или позадина производителот), како што се : мие, тешко носи, свилен сјај, посебен ефект.Голем дел од врзива е исто така се користи во почетниот бои.Бои : за Жал секоја следи покажува бои се прикажани во оваа нудат различни, така што е приложена боја може да се разликуваат од боја покажува тука.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа