Artu - 7/32In X 5-1/2In Мулти-Цел Вежба Бит - Наливно

Artu - 7/32In X 5-1/2In Мулти-Цел Вежба Бит - Наливно

DEN 165.84

Достапност

Мулти-Цел Вежба Малку За Ротари или Ударни Дупчење.За употреба на Стакло, Гранит, Plexiglass, Мермер, Керамички Плочки, Fiberglass, Фрлија Метал, Тули, Појачани Челик, Ѕидарија, Меки Дрво, Бетон, Тешко Дрво.Хром vanadium челик месо тело за огромна сила и флексибилност.Идеален за cordless вежби, corded вежби и вежба притиска.Станот дното параболична flute за побрзо отстранување на отпадот.Посебни негативни назад мелење овозможува на совет да се понесе низ материјали со поднесување акција, не сечење.Outlasts редовни карбид падна битови.Нема центар за удар се потребни, и да ги елиминира одење.Resharpen на висок квалитет на силициум карбид мелење тркала.Се согласува да ANSI стандардите.Coolants : терпентин, лесното масло, вода. 7/32 In X 5-1/2 In Мулти-Цел Вежба Бит - Големо.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа