Dewalt DT4958-QZ Метал вежба малку ХСС-Co (2 Дел), 1mm x 34mm x 12mm

Dewalt DT4958-QZ Метал вежба малку ХСС-Co (2 Дел), 1mm x 34mm x 12mm

DEN 229.92

Достапност

Производителот гаранција може да не се применува.Погоден за преносни дупчење на челик, легирани и не-легирани до 900 N/MM2. Побрзо дупчење - до 4x побрзо од стандардните хсс-р вежба битови.Иновативни заострените веб голема мера го намалува кршење.Рејмонд E. DEWALT следи во неговиот татко чекори, и работел во растенијата и изградба по напуштањето на училиштето.Во сите полиња на работа тој се сретнал со прашањето на високите трошоци за работна сила.За да се помогне во намалувањето на овие трошоци, секогаш кога е можно тој инсталира машина за да се справи со посебни потреби.Еден убав ден, М. DEWALT беше ангажиран да се упатат на дрво фабрика, производство на голем број производи, од основните кутии за да се заврши куќи.Обемот на работа надмина компанијата капацитет од далеку, но неговиот сопственик не можел да си дозволи да се зголеми headcount.Единствено решение е да се обезбеди на своите мажи произведува многу повеќе работа.М.DEWALT изграден јарем, кој тој е поврзан директно на моторни и видов.Тогаш тој се опремени тоа врз стандард рака.Го видов може да се зголеми, намали, се пресели напред и назад, и прилагодени на сите видови на агли.Со овој систем, тој може да се справи со иста количина на работа како што се четири мажи, намалување на трошоци за работна сила што се надвор од неговата ниту можеа имагинација.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа