Star Wars Ewoks Оригиналната Продукција Storyboard од Lucasfilm и Nelvana 1985-6 p63

Star Wars Ewoks Оригиналната Продукција Storyboard од Lucasfilm и Nelvana 1985-6 p63

DEN 1439.76

Достапност

STAR WARS EWOKS Оригинална Анимација Производство Storyboard - Рака подготвени!Од 1985-1986 Lucasfilm и Nelvana "Патувачкиот Jindas" епизода, 1985. Вклучува Чарлс Скот Галерија ГРБ.Мерки околу 8.5" x 11".На Ewoks беа воведени, се разбира, во војна на Ѕвездите Епизода VI - Враќање на Jedi.Овие рака подготвени storyboards се вистински, еден од еден вид storyboards за епизода што гледавме во 1985 година, "Патување Jindas." Сезона 1, епизода 5. Овие storyboards се од дејствува јас на шоуто.Повеќето панели се рака подготвени во молив (повремено фотокопија), а текстот е обично напишани на рака и постојат многу белешки премногу!Тие се измери 8.5" x 11" и секој вклучува Чарлс Скот Галерија ГРБ.Запомни : овие се МНОГУ РЕТКИ!Не е само обично 1 рака подготвени копија од storyboard наспроти многу цртежи и cels по епизода.ПРЕВОЗОТ ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА ПРИОРИТЕТ НА ПРЕВОЗОТ И ОСИГУРУВАЊЕ!.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа