ECCPP Нови Времето Појас Пумпа за Вода за Полнење Одговара 1990-1993 Mazda Miata 1.6 L ENG. КОДОТB6 16 ВЕНТИЛСКИ L4 DOHC

ECCPP Нови Времето Појас Пумпа за Вода за Полнење Одговара 1990-1993 Mazda Miata 1.6 L ENG. КОДОТB6 16 ВЕНТИЛСКИ

DEN 2015.76

Достапност

FITMENT - Ова Мерењето Делови се вклопуваат for1990 1991 1992 1993 Mazda Miata 1.6 L 16 ВЕНТИЛСКИ L4 DOHC (види опис подолу).ENG.КОД : "B6" Дел Броеви : TB179 13042 D0101 0 B3 C710602 B TB179 B66012730 C.ПРЕДНОСТ - Со помалку бучава, помалку пренос отпор и здодевна работа,тоа може да гарантираат нормално излезна моќ и забрзување на перформансите на моторот, намалување на spoilage на автомобилот.ФУНКЦИЈА-Вози воздухот дистрибуција структура на моторот правилно да го отворите и затворите во времето на доза и издувни гасови,и да се обезбеди дека на мотор цилиндри може да се отвори и затворен нормално.ВИСОК QUANLITY - мерењето појас за полнење е фабрички додатоци, нормално канал акции, поддржува власта, за да се потврди,една година гаранција.Погодни За : 1993 Mazda Miata База Конвертибилна 2-Врата 1.6 L 1597 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated1993 Mazda Miata ЛЕ Конвертибилна 2-Врата 1.6 L 1597 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated1992 Mazda Miata База Конвертибилна 2-Врата 1.6 L 1597 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated1991 Mazda Miata База Конвертибилна 2-Врата 1.6 L 1597 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated1991 Mazda Miata SE Конвертибилна 2-Врата 1.6 L 1597 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated1990 Mazda Miata База Конвертибилна 2-Врата 1.6 L 1597 CC l4 ГАС DOHC Природно Aspirated Package Вклучувајќи : * Мерењето Појас* Моторот Времето Појас Ролери* Моторот Времето Појас Tensioner Ролери* Tensioner Пролет* Пумпа За Вода* Camshaft Пломби* Ги Печати* Вентил Покрие Заптивка Сет.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа