Обновливи Хартија за Крпи,Абсорбента Чистење Облека Перат се Тркалаат,Сите Намена Редеа Слободни Кујнски Крпи,Брзо Сушење 12 Пакет по Случаен избор Солидна Боја Ме?

Обновливи Хартија за Крпи,Абсорбента Чистење Облека Перат се Тркалаат,Сите Намена Редеа Слободни Кујнски Крпи,Брзо

DEN 407.76

Достапност

Одлична Алтернатива за Хартиени Крпи - Секој Кујна dishcloth се мери 10 x 12 инчи,има барем половина случаен потемни бои на внатрешноста за да се спречи дамки,направени од природни памук фланелен боксери .Нашите обновливи хартиена крпа одговара на стандард крпа и носителот на вашата страна совршено.Намалување на употребата на хартија за крпи, да се направи вашата кујна повеќе природни, одржлив и шарени.Мулти-цел Домаќинство Чистење Облека - да ги Користите за бришење или сушење јадења, генералното чистење се справи со било каква дамка избрише до spills, на обновливи крпа трајни доволно да го издржат повтори користи и перења,Овие dishcloths супер меки може да се користи како салфети или брише рацете и се соочува.Лесно чистење Облека - Машина перат и брзо сушење.Ви даде Нула Отпад Home - Користење на нашите хартиени крпи перат тек е отпад-слободна алтернатива на редовните хартиени крпи.Тие можат да траат со години,никогаш не ќе го снема за илјадници користи за да се дојде.Housewarming Подарок - Спакувани со 12 листови хартија хартија за крпи со kraft хартија ракав ,тоа е голема нула отпад housewarming подарок за вас или некој друг помагајќи им да го водат нивното домаќинство буџет и да се минимизираат нивните јаглерод стапало, заштита на мајката природа.Големина е 12"x10". 12 лист мешани бои -Крпи се 1 ply со serged рабови за издржливост и да се спречи протриване. -Absorbency е зголемена неколку мие и хартиени крпи ќе се намали доволно само да се биде совршена големина за стандарден хартиена крпа се тркалаат. -Миење инструкции : Машина за миење топло со слични бои, исушете со фен.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа