KAMSANG Заштитна Опрема Поставување Деца Прилагодливи Шлем, Коленото, Лактот Влошки Зглоб Чувари Влошки за Скејтборд, Ролери, Велосипедизам, Спортски Скутер

KAMSANG Заштитна Опрема Поставување Деца Прилагодливи Шлем, Коленото, Лактот Влошки Зглоб Чувари Влошки за

DEN 743.76

Достапност

Сите Околу Заштита за Деца : 7pcs во 1 сет : еден шлем, две зглоб чувари, двајца лактот влошки и две коленото влошки.Отпорност : Скутер шлем користи ABS надворешната школка + висока густина EPS внатрешна обвивка, задебелена мек сунѓер, многу солидна и удобно.Шлемот и влошки ќе осигура дека вашите деца се во сите круг на безбедност на заштита, а тоа отворено спорт.Dual Прилагодливи и Лесна : Нашата скејтборд шлем целосно е лесен и брз за сит се вклопуваат со прилагодливи спин бирате и рака да им помогне на шлем седи цврсто на вашата глава.Децата на Отворено Спортски Заштитна Опрема ,Момчиња и Девојки Безбедност Влошки Поставите Шлем ,Колената и Лактите Влошки и Зглобовите Штитници за Ролери, Скутер, Скејтборд, Велосипед Спецификација Погоден за дете (зависи од детето тежина и старост).1 фунти Погодни Спортови : Скејтборд Скејтбординг внатрешно уметничко лизгање Велосипед Возење Велосипед возење Велосипед BMX велосипед Внатрешно ролери Удар скутер активности на Отворено Други екстремен спорт Пакет : 2 x Лактот влошки 2 x Коленото влошки 2 x Зглоб влошки 1 x шлем Затоплување Напомена : Оваа заштитна опрема поставена е за 13 до 16 години деца, ве молиме мерка вашите деца' глави големина пред купување.Size : Small(50cm-54cm/ 19.Колената и лактите големина : Повеќе прилагодливи еластична ремени и затворачите одговара за различни коленото турнеја.Во голема мера заштита на колената, лактите и зглобовите од сериозни повреди.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа