8 100W НЛО Висок Залив LED Осветлување,Getseason Супер Светла Светла за Комерцијални,Комерцијални Одделение Област Ултра Тенок и Ефикасни за Магацин Работилница Виси Осве?

8 100W НЛО Висок Залив LED Осветлување,Getseason Супер Светла Светла за Комерцијални,Комерцијални Одделение

DEN 4079.76

Достапност

Со текот на животот технички поддржува и пријателски по-продажба на услуги.LED floodlight донесува супериорен алуминиум и PC тешко чистењето материјал. - Заштеда на енергија & зголеми производството - 100 W LED светло, е еднакво на 250 вати КРИЕШЕ светлина - Повисока осветленост - 8000-лумен излез, нуди неверојатна светла за осветлување - Долг животен век - алуминиумски домување за подобро дисипација на топлина, ги штити LED драјвер и овозможува подолг животен век - 120 степен зрак агол - Широк осветлување спектар - 269 sq ft да 323 sq ft - Помали димензии - го замени тешки виси светлина функции - Идеален за фабрика, магацин, се запишани во гимназиите, трговски центри и други големи област за кои се бара одлично осветлување ★ опис на Производот : Wattage : 100 W Влезен Напон : AC 100-110 V Lumens : 8000 LM Производ во Боја : Како на сликата покажува Материјал : Алуминиум Боја Температура : 6000-6500 K Монистра Тип : SMD 5730 Монистра Број : 204 компјутери ЛЕР Зрак Агол : 120 степени Водоотпорен Ниво : IP65 Производ Тежина : Околу. 【Широка Примена】: Инсталирани кука се овозможува лесна и брза инсталација.Совршен за магацини, супермаркети, спортски сали, мало простори, производствени капацитети, итн.


Параметрите на стоката

- Integrated heat sink design, Cold Forging housing. :
- Energy-saving & maximize output - 100W LED light, equivalent to 250 watt HID light :
- Higher brightness - 8000-lumen output, offers an incredible bright lighting :
- Long lifespan - aluminum housing for better heat dissipation, protects the LED driver and ensures longer lifespan :
- 120 degree beam angle :
- Wide illumination range - 269 sq ft to 323 sq ft :
- Smaller size - replace heavy hanging light features :
- Ideal for factory, warehouse, gymnasiums, shopping centers and other large area that requires great lighting :
★ Product description:
Wattage :
100W
Input Voltage :
AC 100-110V
Lumens :
8000LM
Product Color :
As the picture shows
Material :
Aluminum
Color Temperature :
6000-6500K
Beads Type :
SMD 5730
Beads Number :
204 pcs LED
Beam Angle :
120 degrees
Waterproof Level :
IP65
Product Weight :
Approx. 1.932kg(not include package)
Size :
Length 270MM, Width 270MM, Height 90MM(not include package)
Average Lifetime :
More than 50000 hours
Work Temperature :
Minus 20 to 60 degrees
★ Package Included:
10X100W UFO led lights :
Suitable for operation in ambient not exceeding 50°C. :
★ Warm tips! :
Our lights have warehouses in the United States, If you order, the product can arrive in about 7 workdays. :

Подобро ви се допаѓа