Ушната маст Филтри, 8pcs/кутија апаратче за Слушање Заштитен Восок Guard Филтри ушната маст Филтри Cerumen Запре Восок Стапици апаратчиња за Слушање Додаток

Ушната маст Филтри, 8pcs/кутија апаратче за Слушање Заштитен Восок Guard Филтри ушната маст Филтри Cerumen

DEN 234.96

Достапност

СЕКОЈДНЕВНО ЧИСТЕЊЕ НА апаратчиња за СЛУШАЊЕ : На cerumen филтер треба да се чистат со мала четка од време на време.На cerumen филтер треба да се заменуваат на секои шест месеци до една година, според условите на cerumen.СОВЕТИ ОД РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ СЕ ЛЕСНИ ЗА ЧИСТЕЊЕ : пократките и потенки крајот на ушната маст Филтри е добро за секојдневно чистење на восок во восок покрие, и на подолг и подебел крај е добро за секојдневно чистење на ушната маст во звучниот излез на апаратче за слушање топката капак, така што може да ги задоволи вашите потреби. Замена на ушната маст филтер на секои шест месеци до една година, според условите на ушната маст 3.Тие се погодни за повеќето слушни помагала на пазарот.Тие се лесни за користење на слушни помагала и да помогне во одржување на перформансите на апаратчиња за слушање.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : ушната маст Филтри Материјал : ABS Употреба : Земете стариот ушната маст филтер со нето филтер за Чистење рог устата Употреба на другиот крај на нето филтер да се заглавени на ушната маст филтер Инсталирате во рогот устата Нежно тест вашата рака за цврстина Пакет Листа : 1 x Кутија на ушната маст Филтри (8pcs) Забелешка : 1.


Параметрите на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Earwax Filters
Material:
ABS
Usage:
Take out the old earwax filter with net filter :
Cleaning horn mouth :
Use the other end of the net filter to stuck the earwax filter :
Install into the horn mouth :
Gently test your hand for firmness :
Package List:
1 x Box of Earwax Filters (8pcs)  :
Note:
1. Use a small brush cleaning the earwax filters from time to time :
2. Replace the earwax filter every six months to a year according to the condition of earwax :
3. Make sure that the earwax filters is firmly installed after installation to avoid falling into the ear canal :

Подобро ви се допаѓа