Полимер Глина Tools – Керамика Алатки за Полнење за Sculpting Глина, Камен Сликарство & Керамички Дело – Резба Алатки за Почетници & Професионалци, Грнчари – Sculpting Алатки w

Полимер Глина Tools – Керамика Алатки за Полнење за Sculpting Глина, Камен Сликарство & Керамички Дело – Резба

DEN 383.76

Достапност

Детали за производот : Пакет Содржи : 32 Pcs4x Двојно-заврши метал ball8x керамика sculpting tools5x Dotting tools5x Wooding перо tools5x Силикони Shaper tools4x Црна Пластика Моделирање Глина Tools1x Складирање Bag Product Димензии : 9.Мека, еластична силикони четка совети, исто така може да се користи како за акварел маскирање течност и мастило сликарство.Деца (12+) и возрасни слично ќе љубов нашата глина sculpting комплет!КОГА ФИНИ ДЕТАЛИ Е ПОТРЕБНО, ОВА Е TOOLSET ЗА ВАС : Сите sculpting алатки во нашата глина алатка поставени се направени од врвен квалитет дрво и метал и доаѓаат во различни стилови.Тоа ќе ни биде задоволство да ви помогнеме.Користење на нашата резба tools исто така, се зголемува маневрирање и овозможува побрзо резба.Почетници или вештите уметници, ние направивме керамика алатка за полнење за сите!Го користите во вашиот керамички студио, керамика класа, или за слободното време.Не во расположение за керамика?Исто така, можете да ги красат колачи или да креирате помине уметност!.Овие разноврсна полимер глина tools изврши исклучително добро со сите видови на глина, вклучувајќи полимер, воздух-сува, и моделирање глина.Нашите алатки нудат удобно зафат големина, па можете да уживате долго блажен часа за изработка на глинени садови, без да прави вашиот зглобовите на disservice.На силиконски четка совети се еластичен доволно да се создаде прецизни детали.СОВРШЕН ПРИЛОГ НА БИЛО КЕРАМИЧКИ УМЕТНИЦИ АРСЕНАЛ : Нашата 32-парче сет вклучува здрав двојно-заврши топката желба алатки, лента за алатки, дрво-моделирање глина алатки, жица глина машина, и повеќе.Забелешка : Имајте на нашите керамика алатка за полнење далеку од децата и се користи под возрасни надзор.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа