Eage Монета Колекција Носителот Албум за Собирачи, 150 Џебови 1.77 x 1.77 Инчен Монета Албуми Денар Собирање Книга за Монета за Складирање(Црна)

Eage Монета Колекција Носителот Албум за Собирачи, 150 Џебови 1.77 x 1.77 Инчен Монета Албуми Денар Собирање

DEN 263.76

Достапност

【Голем Капацитет и Џебови】 : Нашата монета колекција албум има 10 страници и може да се одржи до 150 монети. 1.77x1.77" зголемена џеб, погоден за чување на пари, жетони, медалјони, пени, значки, квартали, dimes, nickles, спомен-медали, Sacagawea сувенири монети и капи со дијаметар помал од 1.65". 【Клапи Дизајн се Спречи Падот Од】 : монета колекција книга има клапи да се спречи монети, од кои спаѓаат надвор.Дури и ако вашиот монета книга се става наопаку на масата, не треба да се грижите за одлевање монети на сите. 【Дебели Страници со Високо ниво на Транспарентност】 : Не-токсични транспарентен паричка собирање страници се олесни да ги видите и размена; Благодарение на јасно лента ќе бидете во можност јасно да се види двете страни на монети.Прекрасен начин да ги зачувате и прикажете вашата колекција. 【Супериорен Квалитет】 : поклопецот на монета собирање носителот книга е направен на квалитетот вештачка кожа, која е мазна и издржливи, со кружни рабови и агли, јасна и убава текстура; И 150 џебови се изработени од еколошки пвц материјал, мека на допир и нема штета да монета, трајни и дебели доволно за да ги заштити вашите пари. 【Идеален Подарок】 : Паричка собирање албум големина : 9.65 х 6.5 х 0.59".Оваа монета собирање на книгата е идеален подарок за монета колектори, пријатели или деца кои се љубовен монети колекција.Тоа обезбедува совршено решение за лабава промена која е милување.Боја : Црна.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа