Грнчарството Тркала, 10cm Мини Керамика Тркала Комплет, Електрични Керамика Формирање на Машина со 2 Монтажни Слив 8 Обликувањето Алатки Керамика Студио Глина DIY Глин

Грнчарството Тркала, 10cm Мини Керамика Тркала Комплет, Електрични Керамика Формирање на Машина со 2 Монтажни

DEN 1883.76

Достапност

72 во Пакет Листата : 2 x Слив 1 x Мини Керамика Воланот 1 x Моќ Линија 1 x Knob Маска 1 x Хексадецимален Клуч 1 x Клуч 8 x Керамика Tools. Внесете го копчето додатоци во дршката на вртење брзина на страната на машина, и поврзување на напојување.БРЗИНА ПРИЛАГОДЛИВИ : На плочата mainframe може да избере различни брзини на 0-2000 вртежи во минута за подобро да одговара на работа.Направени од високо квалитетни пластични материјали, животна средина пријателски, не-токсични и долготрајни.Што чекаш!. Машината треба да се чистат по употребата.Машина тело е на спреј за третман и извонредни детали, ви обезбедува со повеќе пријатно расположение.Со сливот дизајн, мали керамика машини, исто така може да работат поефикасно.Донесе забава на вашиот здодевен живот!Светла сина боја го прави вашето расположение повеќе пријатен.SAFE УРЕД за ЗАШТИТА : еднофазен три-жица врска со земјата истекување заштита уред за безбедна и сигурна работа.


Параметрите на стоката

Item Type:
 Mini Pottery Wheel
Material:
Alloy and Plastic
Water Basin:
Detachable
Diameter of Turntable:
Approx. 10cm / 3.94in (Product Size is Manually Measured, There May Exist Small Error)
Plug Voltage:
100-240V
Frequency:
50/60 Hz
Input Voltage:
90~ 250V
Output Voltage:
0~12V
Speed:
0-2000 RPM
Product Features:
DIY Pottery Products, Parent Child Activities
Product Size:
Approx. 14.8 x 13.3 x 10 x 2.3 x 15 x 12cm / 5.83 x 5.24 x 3.94 x 0.91 x 5.91 x 4.72in
Package List:
2 x Basin :
1 x Mini Pottery Wheel :
1 x Power Line :
1 x Knob Cover :
1 x Hex Wrench :
1 x Wrench :
8 x Pottery Tools :

Подобро ви се допаѓа

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец
  • Новак

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец

DEN 897.60

Тешко, издржлив, и пукнатина отпорни.Чисти сите spills веднаш.Со PSI оценка 10 X повисоки од стандардните premixed

Piusi САД F0030420D Viscomat, 200/110V
  • Новак

Piusi САД F0030420D Viscomat, 200/110V

DEN 361.68

Проток 2.4 gpm.Оперативен притисок од 170 psi да 355 psi.Автоматското префрлување на и исклучување.Автоpriming пумпа