Yivibe Батеријата Активни Еквилајзер, 12 МА Quiescent Тековната Под Напон Спиење Заштита Трајни Батерии Balancer за LiFePo4 Li Ion ДН

Yivibe Батеријата Активни Еквилајзер, 12 МА Quiescent Тековната Под Напон Спиење Заштита Трајни Батерии Balancer

DEN 1732.80

Достапност

Повеќе Безбедност : Со под напон спиење заштита, напон автоматски ќе престане внесувањето на спиење состојба кога напонот е помал од 3.0 V, и режимот на потрошувачката на енергија е помала од 0.1 м-р.Добро Balancer : биланс тековна е 0-5.5, повеќе биланс на батеријата, на помали билансот на тековната.Едноставен за Употреба : се Задржани позиција за спиење се префрлите жици, поврзете ја батеријата за да започнете изедначување работа.Широк Комунални : На quiescent тековни е околу 12 м-р.Препорачливо е дека капацитетот на батеријата е 60-300 АХ.Сигурен Работа : Усвојување на оригиналниот сосема нов ултра ниска внатрешна отпорност MOS, 2 OZ бакар дебелина ПХБ.Функција : 1. Добро Balancer : биланс тековна е 0-5.5, повеќе биланс на батеријата, на помали билансот на тековната.2. Сигурен Работа : Усвојување на оригиналниот сосема нов ултра ниска внатрешна отпорност MOS, 2 OZ бакар дебелина ПХБ.3. Едноставен за Употреба : се Задржани позиција за спиење се префрлите жици, поврзете ја батеријата за да започнете изедначување работа.4. Повеќе Безбедност : Со под напон спиење заштита, напон автоматски ќе престане внесувањето на спиење состојба кога напонот е помал од 3.0 V, и режимот на потрошувачката на енергија е помала од 0.1 м-р.5. Широк Комунални : На quiescent тековни е околу 12 м-р.Препорачливо е дека капацитетот на батеријата е 60-300 АХ.Спецификација : Предмет Тип : Батеријата Активни Equalizer Material : Коло Board Working Напон : 1.8 V-4.5 VApplication : Погоден за Li Fe Po4 Li ion на ДН.Пакет Листа : 1 x Батеријата Активни Equalizer1 x Cable Note : ве Молиме да користите според напон во параметар.


Параметрите на стоката

Item Type:
Battery Active Equalizer
Material:
Circuit Board
Working Voltage:
1.8V-4.5V
Application:
Suitable for LiFePo4 Li ion LTO. 
Package List:
1 x Battery Active Equalizer :
1 x Cable :
Please use according to the voltage in parameter . :

Подобро ви се допаѓа