Хексадецимален Приклучок, Вежба Приклучок, 5Pcs Електрични Вежба Шрафцигер Малку за DIY,Авто Поправка Индустрија Градежништво и Украс

Хексадецимален Приклучок, Вежба Приклучок, 5Pcs Електрични Вежба Шрафцигер Малку за DIY,Авто Поправка Индустрија

DEN 724.56

Достапност

Чашката е користи за да инсталирате или расклопување хексадецимален завртки и навртки, која е неопходна алатка за DIY, авто поправка индустрија, изградба и декорација, итн.Целокупната висока температура борбата против термичка обработка.Доаѓаат со висока цврстина и torsion, силен магнетизам, отпорност на абење и трајност.Не е лесно да се падне, поседуваат висок occlusion, намалување на завртка штета,.Хром vanadium челик материјал е дебела и издржливи, поседуваат долг животен век.Поседува магнетно главата, погоден за различни прилика како што се одржување и инсталација.Функција : 1. Не е лесно да се падне, поседуваат висок occlusion, намалување на завртка штета,2. Целокупната висока температура борбата против термичка обработка.Доаѓаат со висока цврстина и torsion, силен магнетизам, отпорност на абење и durability3. Поседува магнетно главата, погоден за различни прилика како што се одржување и installation4. Хром vanadium челик материјал е дебела и издржливи, поседуваат долго услуга life5. Чашката е користи за да инсталирате или расклопување хексадецимален завртки и навртки, која е неопходна алатка за DIY, авто поправка индустрија, изградба и декорација, итн.Спецификација : Предмет Тип : Хексадецимален Socket Material : Хром vanadium steel Shank Дијаметар : Прибл. 6.35 mm / 0.3 in Inner Дијаметар : Прибл. 17mm / 0.7 in Length : Прибл. 65mm / 2.6 in Package Листата : 5 x Хексадецимален Штекер.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа