Goick Внатре Микрометар-0-13mm Micron Рамна Глава/Топката Главата за Фино Подесување на Различни Прецизни Инструменти(Рамна Глава)

Goick Внатре Микрометар-0-13mm Micron Рамна Глава/Топката Главата за Фино Подесување на Различни Прецизни Инструменти(Рамна

DEN 275.76

Достапност

[Поле на примена] Ова мерење алатка е погодна за фино подесување на различни прецизни инструменти и мерна опрема. [Повеќе стилови на располагање] Постојат 3 стилови за да изберете од. [Добра компатибилност] На круг тип микрометар е погодна за LCD дисплеј производство и тестирање на опрема, LCD призмата на камерата за позиционирање и утовар, оптички влакна позиционирање, оптички систем на комуникација производи и опрема за тестирање, итн. [Главната цел] внатрешен дијаметар мерење алатка се користи во машина алатки, тела и специјални мерење алатки. [Висока прецизност] внатрешноста микрометар усвојува висока прецизност дизајн, висока прецизност и лесен за употреба.Спецификација : Предмет Тип : Micrometer Material : Метал Боја : Сребро Опсег : 0-13mm Игла Тип : изборен Круг на Точноста : 0.01 mm Optional Стил : Рамна Глава, Рамна Глава со Лешник, Топката Главата, Топката Главата со Орев Пакет Листа : 1 x Внатре Микрометар или 1 x Микрометар.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец
  • Новак

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец

DEN 897.60

Тешко, издржлив, и пукнатина отпорни.Чисти сите spills веднаш.Со PSI оценка 10 X повисоки од стандардните premixed