7 Елементи 42-Парче Керамика, Глина и Sculpting Алатка во Собата, Целосен Комплет за Моделирање, Резба, и Керамика

7 Елементи 42-Парче Керамика, Глина и Sculpting Алатка во Собата, Целосен Комплет за Моделирање, Резба, и Керамика

DEN 527.76

Достапност

42-парче сет : Бидете подготвени за било инспирација, со широк асортиман на керамика и керамички алатки за sculpting, резба, сечење, стружење, chipping, миење на забите, чистење и мазнење.Разноврсна : Овој 42-парче глина и керамика алатка комплет материјали за успех со алатки за да ви помогне почетници или искусни скулптори да се донесе нивната визија за животот.Алатки вклучени се од суштинско значење за лиење глина, резба, мазнење, обликување, чистење и сечење техники.Квалитетни материјали : Нашите алатки се ергономски дизајниран со премиум дрвени рачки што ги прави удобно да се одржи и лесно да се контролира.Прецизност алатки : Нашите остри нерѓосувачки челик совети нема да се наведнуваат под притисок обезбедување на долготрајна издржливост.Двојно заврши машина алатки за подобрување на вашиот сечење способност за повисоко ниво на детали.За сите нивоа на вештини : Нашата алатка за полнење снабдувањето со разновиден асортиман на алати, па без оглед на почетници, студентите, или професионалците слично, ќе се опремени да ги преземе за секој креативен проект.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа