Најновите РОГ Zephyrus Гејмерски Лаптоп Ryzen 9 5900HS, 24 GB DDR4 RAM меморија, 1 TB NVMe SSD, RTX 3060 6 GB, Освои 10 - Бела Месечината

Најновите РОГ Zephyrus Гејмерски Лаптоп Ryzen 9 5900HS, 24 GB DDR4 RAM меморија, 1 TB NVMe SSD, RTX 3060 6

DEN 1898.40

Достапност

Win 10 Дома, Бесплатна Надградба на Windows 11 кога се на располагање, Тежи ultra light само 3.64 lbs.Ge Force RTX 3060 графика, Поддржан од 6 GB GDDR6 посветен видео меморија, Виртуелна Реалност Подготвени. 14" QHD (2560 х 1440) дисплеј со 120 Hz refresh стапка, Анти-Отсјај, 1920 x 1080 резолуција со 100% s RGB може да се пофали импресивен боја и јасност.Енергетски-ефикасни LED осветлување. 24 GB DDR4 RAM меморија, проширување | 1 TB М. 2 NVMe PCIe 3.0 SSD, нема изборен диск.Wi-Fi 6(802.11 секира) и Bluetooth 5.1; 1x USB 3.2 Тип В (Генералот 2) w/ копче за Испорака, Прикажување на Пристаништето и Г-Sync, 1x USB 3.2 Тип В (Генералот 2), 2x USB 3.2 Типот А (Генералот 1), 1x 3,5 мм Комбо Аудио Џек, 1x HDMI 2.0. Specifications Operating Систем Windows 10 Дома, Бесплатна Надградба на Windows 11 (кога е достапен)Број на Моделот на GA401 QM-211.ZG14 BScreen Резолуција 2560 х 1440 (QHD), 14" QHD дисплеј со 120 Hz refresh стапка, 100% s RGB може да се пофали импресивен боја и јасност.Енергетски-ефикасни LED осветлување.Не-Touch Screen Processor Број на Модел на AMD Ryzen 9 5900 HS, 8 cores Graphics : Ge Force RTX 3060, Поддржан од 6 GB GDDR6 посветен видео memory Storage : 1000 GB PCIe SSDSystem Меморија (RAM) : 24 GB DDR4-3200 MHz (16 GB + 8 G Лемење), RAM меморија, Брзина 3200 megahertz, Expandable Battery Тип Литиум-јон, 4-cell Backlit Тастатура Yes Color Месечината White Audio Технологија Smart AMP Технологија, 2x 2.5 W speakers Camera Пред се Соочуваат со Камера No Media Читач на картички Yes Weight 3.52 lbs Dimension 0.7 x 8.74 x 12.76 inch Connectivity Internet Поврзување на Wi-Fi Wireless Мрежи Безжични-AXBluetooth От Yes NFC От No Embedded Мобилен Широкопојасен интернет None Power Снабдување со Текст USB Тип CCooling Систем Воздух .


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец
  • Новак

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец

DEN 897.60

Тешко, издржлив, и пукнатина отпорни.Чисти сите spills веднаш.Со PSI оценка 10 X повисоки од стандардните premixed