Клипови Мини Chalkboard со Бели Дрвени Easel,Одговараат за Маркер & Креда,Совршен за Свадба Партија и Дневни Дома Декорација

Клипови Мини Chalkboard со Бели Дрвени Easel,Одговараат за Маркер & Креда,Совршен за Свадба Партија и Дневни

DEN 1507.20

Достапност

Број на модел : -.Материјал : Дрвени.Тип : Други.Магнетни : Yes.Одговараат за Течни Креда Маркер & Креда : мини chalkboard може да биде напишано и со маркер или креда.Брачен клуб : Како подарок,нема да ја откажете оваа мини chalkboards со бела easel.Издржливи и Erasable : На chalkboard е лесно да се чистат со влажна крпа и можете да пишувате нови знаци после чистење.Одлична за Различни Цели : Свадба партија & Табела labels & Дома декорација и така натаму.Со Бели Easels и Правоаголна Форма Дизајн околу Тесен Дрво Трим : На ретро изглед може да ви помогне да најдете рустикален DIY се чувствуваат.Боја : бела+black Material : woody The прекрасна chalkboard е широко достапна.Изработка на ѕид знаци за внатрешни декоративни,правење добри спомени за страни,изработка на етикети за дневни потреби и правење белешки,мини easel chalkboards може да ви помогне во секој случај.Features Thick и Cute Suit за Напредок и Chalk Erasable и Лесно да се Clean White Easel совршена за на свадба party Infinite Можноста за Користење на Мини Blackboard Size : 11*9cm Packing листата : 8 x blackboard Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.Објектот специфики : број на Модел : -Материјал : Wooden Type : Other Magnetic : Yes.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец
  • Новак

Spectralock 1 91 Сив Шкрилец

DEN 897.60

Тешко, издржлив, и пукнатина отпорни.Чисти сите spills веднаш.Со PSI оценка 10 X повисоки од стандардните premixed