WeldingCity Пакет од 10-компјутери Контакт Совет 11-35 (.035) за Линколн Магнум 100L и Tweco Мини/#1 МИГ Заварување Пиштоли

WeldingCity Пакет од 10-компјутери Контакт Совет 11-35 (.035) за Линколн Магнум 100L и Tweco Мини/1 МИГ Заварување

DEN 208.56

Достапност

Пакет од 10-компјутери премиум квалитет Tweco Линколн стил МИГ заварување пиштол контакт совети 11 серија, 11-23 (.023"), 11-30 (.030"), 11-35 (.035"), 11-40 (.040") и 11-45 (.045").Идеална замена за Линколн контакт совет KP11 серија во Линколн Магнум 100 L и Tweco Бр 1/Мини МИГ заварување пиштоли, како и многу други специфични МИГ пиштоли користење на 11-серија контакт совети.Изработени од легури на бакар цевки обезбедување на конзистентен и мазна внатре дијаметар површината.Секој контакт совет е означен покажува жица со дијаметар.Внатре дијаметар толеранција се одржа на +/-.003".Со одлична електрични својства идеален за употреба во стандардниот заварување апликација до 200 Amp.Навој стил контакт совет за да се обезбеди соодветен контакт со гас diffuser кога се инсталира на МИГ пиштол.U.S.врз основа заварување и хардвер снабдувач.Силна техничка поддршка со искусни услуги на клиентите за да адресата на купувачот на секое прашање.Пакет од 10-компјутери и 25-компјутери премиум квалитет Tweco Линколн стил МИГ заварување пиштол контакт совети 11 серија.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа