HDMI кон DVI Кабел Bi-Directional Најлон Плетенка Поддршка за 1080P Full DVI-D Машки да HDMI Машки Висока Брзина Адаптер Кабел Злато Позлатен за PS4, PS3,HDMI Машки Е да DVI-D (15FT)

HDMI кон DVI Кабел Bi-Directional Најлон Плетенка Поддршка за 1080P Full DVI-D Машки да HDMI Машки Висока Брзина

DEN 407.76

Достапност

На 6 стапки bi-directional HDMI кон DVI кабелот пренесува DVI извори на HDTVs или монитори со HDMI ™ внесување на текст; или од HDMI извор на уреди за да се следи со DVI влез.Комбинацијата на позлатени конектори и голи бакар проводници обезбедува супериорни кабел перформанси и статични-слободен видео пренос.Подржува резолуција до 1920x1200 или 1080 P за висока резолуција на LCD и LED монитори.Вирус-олеснување конектори се трајни и лесни да се приклучокот и отстранете.Прст-заострените завртки обезбеди безбедна конекција.Фолија & плетенка оклопна се минимизира crosstalk, ги потисне бучавата и заштита од електромагнетни пречки (EMI) и радио фреквенција пречки (RFI).HDMI кон DVI кабел се поврзува со DVI-опремена компјутерска графичка картичка уреди, како Лаптоп, Десктоп, на вашите HDMI-опремени HDTV, Прикажување, Следење или Проектор или Поврзете HDMI извор уред.Совршен за сите HDMI вклучени уреди како што се ТВ, Монитори, Компјутери, PS3, PS4.Еден/360, или Nintendo Wii на монитор со DVI-D текст.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа