Wikki Stix WIKKI-824 6-Инчен Калапи и Sculpting Стап, Зелена Шума, 36/Пакет

Wikki Stix WIKKI-824 6-Инчен Калапи и Sculpting Стап, Зелена Шума, 36/Пакет

DEN 1413.60

Достапност

Направи уникатен патентиран восок и предиво комбинација.Тие не се скрши или да се повлече, освен, но се намали лесно со ножици.Овој пакет содржи триесет и шест 6 Инчи долго Wikki Stix.Тоа е на располагање во една шума зелена боја.Произведено во САД.Тие не содржат глутен, латекс, млечни производи, ниту јатчесто овошје или орев нус-производи.Восок предвидува дека "stickability" фактор, така што тие се држи до хартија и други мазни површини со само fingertip притисок.Без лепак, без паста.И..тие се лесно да лупам и се смени неговата позиција да прави измени.Така, "грешки" речиси исчезнуваат, кој помага да се изгради самодоверба.Wikki Stix не се скрши или солза, освен, но се намали лесно со ножици.Wikki Stix Калапи и Sculpting Стап го прави уникатен патентиран восок и предиво комбинација, Wikki Stix се придржуваат до хартија со само fingertip притисок.Без лепак нема хаос и без расчистување.Тие не се скрши или да се повлече, освен но се намали лесно со ножици.Овој пакет содржи триесет и шест 6 Инчи долго Wikki Stix.Тоа е на располагање во една шума зелена боја.Препорачливо е за возраст од 3 и нагоре.Предупредување : Гушење Хазард-мали делови.Тоа не е погодна за деца под 3 години.Тоа е не - токсични.Тоа се согласува да ASTM D 4236 и EN71. Произведено во САД.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа