TenNuoDa Филм Нога Притисок Трансдуцерот,Висока Точност Интелигентни Најчесто Се Користи Модел Додатоци Флексибилни Притисок Сензор Резервни

TenNuoDa Филм Нога Притисок Трансдуцерот,Висока Точност Интелигентни Најчесто Се Користи Модел Додатоци Флексибилни

DEN 288.00

Достапност

Seiko производство : подножјето притисок сензор е составен од полиестер филм со одлична сеопфатна механички својства, високо проводници материјали и нано-скала уреди со покажувач на материјал.Прилагодлива : Кога сетилните област е под притисок, жици одделени од долниот слој се активирани, а излез отпор на сетилните област промени со притисокот.Време на одговор Функција : 1. Разумен човечки нога механика дизајн, одлична водоотпорен функција и ниска потрошувачка на енергија Спецификација : Предмет Тип : Филмска Нога Притисок Sensor Thickness : 0.4 mm Стил : Филм, флексибилни Предизвикувајќи Сила : 500g Притисок Опсег : 0.5-10 KG, мека indenter Режимот на Притисок Акција : Мека на допир компресија Отпор Кога не се Предизвикани : Поголема од 1 MΩ Активирање Време : Помалку од 10ms Оперативни Температура : -20℃ — + 65℃ Издржливост : 1 милиони пати или повеќе (под нормална одење) Отпор Употреба Опсег : 50К-150 KΩ Време на Одговор :


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа