Knorr Fiesta гарнир шпански Ориз 11.5 оз, Семејство Големина, Пакет на 7

Knorr Fiesta гарнир шпански Ориз 11.5 оз, Семејство Големина, Пакет на 7

DEN 1788.00

Достапност

Knorr Ориз Страни шпански Ориз е ориз и тестенини мешавина гарнир која го подобрува оброци со неверојатен вкус.Ова семејство-големина и растителна основа шпански Ориз deliciously комбинира пиперки, кромид, домати и лук со сладок сос од домати.Knorr Ориз Страни се брзо и лесно да се подготви — тие се готви во само 7 минути.Knorr Ориз Страни шпански Ориз не содржи вештачки вкусови, без конзерванси и без додадено MSG, освен оние што природно се случуваат glutamates.Нашите шпански Ориз може да биде дел од вкусни Knorr рецепт, или може да се ужива како ориз гарнир по сопствена.Можете лесно може да се подготви Knorr Ориз Страни како ориз оброци на шпорет или во микробранова.Големина : Семејство Големина, Пакет на 7 | Боја : шпански Ориз Knorr Ориз Страни шпански Ориз стручно се комбинира пиперки, кромид, домати и лук со сладок сос од домати.Вашето семејство е сигурен да го сакаат вкусот на нашите лесно ориз и тестенини јадења.На врвот на дегустација вкусни, овој ориз и тестенини јадење е брзо и лесно да се подготви, готвење во само 7 минути.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа