ejet Remanufactured 63XL Мастило Кертриџ Замена за HP Мастило Кертриџ 63 63XL да се користи со OfficeJet 3830 Завист 4520 4512 Officejet 4650 5255 Deskjet 1112 3634 3632 Печатач Лента(1 Три-Боја)

ejet Remanufactured 63XL Мастило Кертриџ Замена за HP Мастило Кертриџ 63 63XL да се користи со OfficeJet 3830

DEN 900.00

Достапност

● Печатач Компатибилност : .Сите ejet 63 XL мастило касети се тестирани за да се обезбеди целосно компатибилност со вашиот печатач заедно со квалитет printout.ЗАВИСТА 4510, 4511, 4512, 4513, 4516, 4517, 4520, 4522, 4523, 4524, 4525, 4526, 4527, 4528.Office Jet 5200, 5255, 5258, 4650, 4652, 4654, 4655, 4656, 4657, 4658. Ве молиме носете ракавици за да се спречи добивање на мастило на вашата страна. ●Совети : .Ве молиме потврдете го вашиот печатач модел прво пред да се купување.Едноставно притиснете "Yes", "Продолжи", "Прифати" или "OK" за да го отпуштите брза. ejet за HP 63 XL 63 XL да се користи со hp officejet 3830 Завист 4520 4512 Officejet 4650 5255 Deskjet 1112 3634 3639 3632 Печатач (1 Боја); хјулит пакард мастило касети 63.Чекор 1 : Отстранете ја заштитната маска пред да инсталирате и откине пластична лента. Ве молиме чисти печатење главата пред печатење.Она што ќе добиете за : 1 Пакет три-боја remanufactured мастило касети замена за HP 63 XL 63 XL мастило касети комбо пакет (Со Надградена Чип). Ве молиме чисти печатење главата пред печатење.Answer : ___________________________ Note : не го допирајте чип и млазницата. ЗАВИСТА 4500 Серија : .Office Jet 5200 Серија : .Компатибилни печатачи : HP Office Jet 5200 5255 5258 4650 3830 3831 3832 3833 3834 4652 4654 4655, ЗАВИСТА 4520 4510 4512 4513 4516 4517 4522 4524 4525, Desk Jet 1110 1112 2130 2131 2132 2133 2134 3630 3631 3632 3633 3634 3636 3637 Печатач.Desk Jet 3630, 3631, 3632, 3633, 3634, 3635, 3636, 3637, 3639, 3830, 3831, 3832, 3833, 3834, Desk Jet 1110, 1111, 1112.Вашиот печатач може да се прикаже со мастило на предупредување за порака, како што се "Не-Оригинални касети". Deskjet 2100 Серија : .Ако случајно сте го допрат, ја избришат со гумичка или сува lint-слободен крпа.Чекор 2 : Внесете ги мастило кертриџ во вашиот печатач.Страница Принос : 330 страници во 63 XL color кертриџ. Deskjet 3600 Серија : . Овие НЕ се вистински мастило касети. ●Инсталациони водичи : .


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа