Baomain Пристап Индуктивен Сензор Switch LJ5A3-1-Z/BX 1mm NPN НЕМА DC 10-30V

Baomain Пристап Индуктивен Сензор Switch LJ5A3-1-Z/BX 1mm NPN НЕМА DC 10-30V

DEN 1041.60

Достапност

Модел : LJ5 A3-1-Z/BX ; Излез Тип на : NO(Нормално Отворен).Дијаметар на Главата : 5mm ; Откривање на Далечина : 1mm.Напон : DC 10-32 V ; Тековната Излез : 200m A.Тежина : 25g ; Пакет Содржина : 1 x Индуктивен Сензор Switch.Тоа е компонента широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.Неговото широко се користат во машина, правење хартија, лесна индустрија за ограничување станица, ориентација земајќи ги брои, забрзување на судењето и др.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа