Безжичен Модул, Сигурност LNA Безжичен Модул 1.6 X 0.6 во Корисни за Пренос на Податоци Систем Ѕвезда Мрежа за 1100-Метри

Безжичен Модул, Сигурност LNA Безжичен Модул 1.6 X 0.6 во Корисни за Пренос на Податоци Систем Ѕвезда Мрежа

DEN 210.96

Достапност

NRF24 L01 P+Моќност Засилувач+LNA безжичен модул работи во 2.3 V)Максимална Излезна Моќност : +20d Bm Working Струја (Врв) во Подигнувањето на Владата : 115m AReceiving Режим на Работа Тековни (Врв Вредност) : 45m APower-Долу Режимот на струјата : 4.И тие претставуваат професионални целосно двонасочно RF моќ засилувач, што го прави ефективна комуникација на далечина голема мера се прошири.Клиентите треба да додадете еден микро-контролор единица за контрола NRF24 L01 P+моќност засилувач+LNA преку сериски периферните интерфејс порта.NRF24 L01 P+Моќност Засилувач+LNA безжичен модул работи во 2.Безжичен модул на NRF24 L01 + моќност засилувач + LNA е високо-моќ и висока чувствителност за безжичен пренос на податоци модул специјално развиени за 1100 метри ултра-долги пренос на податоци.И тие претставуваат професионални целосно двонасочно RF моќ засилувач, што го прави ефективна комуникација на далечина голема мера се прошири.2 u AWorking Температура : -20-70℃Добиваат Чувствителност 2 Mbps Режим : -92d Bm Receive Sensiti.6 in Operating Напон : 3-3.Во радио фреквенција дел, многу оптимизација и појавување се направи за да се направи пренос ефикасност се добие највисок и хармоници ќе го се најмалите, така што NRF24 L01 P + моќност засилувач+LNA безжичен модул има најниска стапка на радио фрекфенција пречки за надворешни equioments, и тоа не е подложно на пречки од други equioments, кои во голема мера ја подобрува стабилноста на работа.4 G фрекфенција без лиценца и тоа може да го поддржи точка-до-точка апликации исто така, може да се формира ѕвезда мрежа.Функција : 1.4 G фрекфенција без лиценца и тоа може да го поддржи точка-до-точка апликации исто така, може да се формира ѕвезда мрежа.


Параметрите на стоката

Item Type:
Wireless module
Size:
Approx. 41 x 15.5mm / 1.6 x 0.6in
Operating Voltage:
3-3.6V (recommended 3.3V)
Maximum Output Power:
+20dBm
Working Current (Peak) in Launching Mode:
115mA
Receiving Mode Working Current (Peak Value):
45mA
Power-Down Mode Current:
4.2uA
Working Temperature:
-20-70℃
Receive Sensitivity 2Mbps Mode:
-92dBm
Receive Sensiti :

Подобро ви се допаѓа