Munk Пакет Кето Granola Бар, 1g Шеќер, 2g Нето Јаглехидрати, Кето Закуски, Гумени & Жито Слободни, Растителна Основа, Глутен Слободни, Соја Бесплатно, Без Додаден Шеќер (Путер

Munk Пакет Кето Granola Бар, 1g Шеќер, 2g Нето Јаглехидрати, Кето Закуски, Гумени & Жито Слободни, Растителна

DEN 599.76

Достапност

НИЗОК ШЕЌЕР, НИСКИ ХИДРАТИ*, ОДЛИЧЕН ВКУС : Занесе вашиот слатко со нашите гумени Путер од кикиритки Кето Granola Лента ви овозможува да се занесе во прекрасниот вкус на крем путер од кикиритки со слатка пресврт.Со само 1g шеќер, 2g нето јаглехидрати и само 140 калории, зграби еден на движење за лесен, брз исхрана!.ПРЕСМЕТКА на НЕТО ЈАГЛЕХИДРАТИ : Да се пресмета нето јаглехидрати, ќе се одземе влакна, allulose и глицерин од вкупно јаглехидрати.Влакна, allulose и глицерин се вклучени во оваа пресметка, бидејќи тие не се метаболира на телото. 2g НЕТО ЈАГЛЕХИДРАТИ = Вкупно Хидрати (12g) - Влакна (4g) - Allulose (5.5 g) - Глицерин (0.5 g).ГЛУТЕН СЛОБОДНИ БАРОВИ : Нашата кето барови се комбинираат целокупно микс од ореви и семки па можете да уживате во добрината на granola, без житарки, но со сите бенефиции!Во само 140 калории, ова е совршено ниска калории снек да го забрза вашиот здрав начин на живот.НИЗОК ГЛИКЕМИЧЕН ИНДЕКС : Нашата хранливи закуски содржи само 1g шеќер.Нашите Кето Granola Барови имаат минимални ефекти врз крвниот шеќер и инсулин.Нискиот гликемиски храна може да им помогне со контрола на телесната тежина, намалување на ризик од хронични болести и намалување на воспалението.ПРАКТИЧНО ИСХРАНА ЗА СИТЕ : Уживајте во мека, текстура гумени да ги задоволи сите желба.Нашите барови се глутен слободни, растенијата се базира на Не-ГМО и не содржат шеќер алкохоли, без додаден шеќер, не соја, без вештачки конзерванси или вкусови.Доаѓа како 12 пакет!.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа