JUSTZHANGPAN 2 Парчиња Макара Блок У 304 од не ' Рѓосувачки Челик Макара Ролери Дуплекс Имајќи Молчи Монтажни Тешки Линискиот Тркала Вчитување Кревање Алатка

JUSTZHANGPAN 2 Парчиња Макара Блок У 304 од не ' Рѓосувачки Челик Макара Ролери Дуплекс Имајќи Молчи Монтажни

DEN 937.44

Достапност

Издржливи и практични, направени од високо-квалитетни материјали.Постојат два јаглероден челик топката лежишта во внатрешноста на макара, кој може да го намали триењето на воланот.Макарата врти пофлексибилно и нема бучава.Не ' рѓосувачки челик производство, рѓа-доказ, надворешна употреба, исто така може да спречи макара корозија.Во споредба со другите pulleys, тркало макара поддршка плоча е подебел, тркалата се посилни и носивоста е посилна.Pulleys се отстранува за лесна инсталација.Една мала макара можат да носат 660lb/300kg.Оваа продавница главно се занимава во домаќинството декорација производи, квалитетот е сигурен, вие сте добредојдени да влезат во продавница да buy Product Име : U Тип Pulley Installation висина : 54mm(2.125 во)Тркало дијаметар : 48mm(1.889 во)Тркало дебелина : 22mm(0.866 во)Жлебот ширина : 16 mm(0.629 во)длабочината на Жлебот : 7 мм(0.27 во)Производ тежина : 280g(0.617 lb)Оптоварување : 300 kg (660 Б)Примена : Генерално се користи како железнички тркала Линискиот Тркала.големина : 30 x 54mm Material : 304 од не ' рѓосувачки steelcolour : Silver Package Содржина : 2 x Скролувајте wheel Only над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа