Tsukiji Aritsugu Бела Челик Посебни Yanagi Јапонски Готвач Нож 330mm 12.99 Sashimi Ножеви Врежани Име Saya

Tsukiji Aritsugu Бела Челик Посебни Yanagi Јапонски Готвач Нож 330mm 12.99 Sashimi Ножеви Врежани Име Saya

DEN 1074.48

Достапност

Тоа се прави не само од не ' рѓосувачки челици и керамика, но, исто така, Shiroko (Бела челик #2).Можете да изберете вашето име или нешто друго што би сакале напишани на вашиот Јапонски нож.Употреба : Риба (Суши и Sashimi).Клиентот кој нареди сите беа многу задоволни.Сечилото должина : Околу 330 mm (12.Тоа е долг и тенок нож кој ви дава олеснување во ретко сечење риба и школки.Тоа се прави на Јапонските мечеви (Самурај Катана) техника за долго време, а потоа таа функција тешки и острина.Може да се готви повеќе лесно да го користите овој Јапонски кујнски нож ARITSUGU.Содржина : Еден нож, поле и јас.Како за испраќање на тоа како свадбен подарок, роденденски подарок или кога честитајќи отворање на нов бизнис?Откако ќе цел на оваа нож, ние ќе испрати порака за вашето име врежани.99") *Сечилото ширина : Приближно 37 mm (1.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа