12pcs LED Треперење Чај Светла + Матирано Чаши + Полнење Центар-Батерија Управувана Свеќи Батерија Flameless Свеќи-LED Треперење Чај Lights-за Батерии Вклучени Електрични tealights

12pcs LED Треперење Чај Светла + Матирано Чаши + Полнење Центар-Батерија Управувана Свеќи Батерија Flameless

DEN 306.00

Достапност

Карактеристики : Направи свеќа lifelike.Постои ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ на свеќа светлина тело.Светлината ќе се работи кога прекинувачот е во позиција и нема да работи кога прекинувачот е во позиција OFF.Оваа група ги вклучува 12 PCS Дијаметар од 1,5" x Висина 3.2" LED свеќи, едно полнење на база и упатство за користење.Овие декоративни свеќи може да се широко се применува за свадби, партии, хотели, ресторани, барови, клубови, дома декор или ако едноставно сакаат да уживаат во еден убав романтична вечер со посебни некој.Батерија : Батерија 3.7 V 180m Ah Литиум Полимер Батерија.Време на полнење : 3~4 часа.Работа на Пат : до 18 часа (целосна Моќ и Нормална Светлина Состојба).Вие не треба да го замени батерии.Нема пламен; Нема топлина; Не пушат; Нема хаос.Тие се многу безбедно околу децата и домашните миленичиња, и нема да се удар на ветрот.Проекти мека треперење на светлината која дава ефект на класичен свеќа.Убава свеќа светилки трепкане како потчукнување свеќа светлина, која е реална и природна.Спецификации : 1.Материјали : PP+ABS Пластика.2. Големина : Свеќа : 38(Г)mm*80(H)mm;3.LED светла Боја : Yellow4. Батерија : Батерија 3.7 v,180m Ah Литиум Полимер Battery5.Време на полнење : 3~4 часа.6. Работа на Пат : до 18 часа (целосна Моќ и Нормална Светлина Состојба).7. Далечинскиот Управувач : Моќ,Моќ Исклучен,Led Светло ад само повеќе силни(+)или Повеќе Меки(-).Контрола на Далечина : до to5m,и ззк CR2025 батеријата вклучена.Пакет Содржина : 12*LED Candles1*Полнење-Base1*Моќ Adapter1*Прирачник за Корисникот.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа