Ahlstrom 1210-1420 Borosilicate Стакло Eaton-Дига Филтер Хартија, 1.0 Micron, Среден Проток, Одделение 121, 14.2 cm Дијаметар (Кутија од 100)

Ahlstrom 1210-1420 Borosilicate Стакло Eaton-Дига Филтер Хартија, 1.0 Micron, Среден Проток, Одделение 121,

DEN 5153.04

Достапност

Стандард стакло микрофибер филтри содржат врзива или други адитиви кои може да предизвикаат пречки на осетлива ензимски или други хемиски реакции.Поради нивната внатрешна својства, стакло микрофибер филтри имаат широк апликации во многу области на лабораториска анализа, особено кога парична казна филтрација и висок вчитување на капацитетот е потребно.Стакло микрофибер филтри исто така се наоѓаат во филтрација на топли гасови и течности, и во пред-филтрирање.Ahlstrom 121 се препорачува за појаснување на течни суспензии натоварен со парична казна particulates.Лабораториски анализи, 100% чиста borosilicate стакло, брзиот проток, парична казна честички задржување 0.Брзиот проток.Висок вчитување капацитет.Ahlstrom 121 е исто така се користи во мембрана пред-филтрирање и е, исто така, се најде во квантификација на цврсти материи, и LSC (течни scintillation броење), техники кои бараат високи вчитување капацитет.Ова многу густа, одделение нуди пофини честички задржување од ahlstrom 111 со висок влажни сила и вчитување капацитет.1 микрометар, висока вчитување капацитет, хемиски и термички отпор (до 500 степен C).Лабораториски анализи.Долг рок на траење, брилијантен бела боја одразува повеќе од 96% од видлива светлина, или cut. 100% чиста borosilicate стакло.7 микрометар - 3.Стакло микрофибер филтри вклучуваат животната средина анализа за вода, отпадни води, испитување на почви, загадувањето на воздухот и за мониторинг, истражување и процесот биохемија, и gravimetric анализа вклучување на палењето на примероци.Целосна палета на стакло микрофибер филтри произведени од 100% чиста borosilicate стакло.Долг рок на траење.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа