Corning 431255 Поликарбонат Erlenmeyer Колба со Vented Капа, Стерилни, 2L Капацитет

Corning 431255 Поликарбонат Erlenmeyer Колба со Vented Капа, Стерилни, 2L Капацитет

DEN 551.76

Достапност

Колби за еднократна употреба карактеристика широк, лесно достапен усти.Optically јасно поликарбонат.Стерилни и заверена не-pyrogenic.Fernbach дизајн.RNase - и DNase-слободни.Дизајниран за употреба како култура колби или складишни садови.Тие се идеални за shaker и суспензија култура апликации.Пропустливи капи доставени во секој случај на производ за апликации кои бараат стерилни гасна размена.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа