WSH ET825 Електромагнетна Радијација Тестер Бран Зрачење Детектор на EMF Метар Преносни Практични Ултравиолетова Светлина Гас Detection - Црна Електромагнетна Радијација Д

WSH ET825 Електромагнетна Радијација Тестер Бран Зрачење Детектор на EMF Метар Преносни Практични Ултравиолетова

DEN 1125.60

Достапност

1.Еден инструмент со две значења,тоа може да го тестира на електричното поле и магнетното поле на зрачење во исто време. 2.Звук-светло за аларм,кога тестот го надминува безбедно вредност,инструмент ќе алармот автоматски. 3.Founctions : Податоци за заклучување,чувањето на податоци,ниска електрична енергија брза,авто моќ-исклучување. 4.LCD дисплеј на вредностите за полесно читање. 5.Радиолошка проценка, ве потсетам, дали зрачење вредност е безбедна или не.Спецификација : материјал : plastic Unit : V / m (електрично поле); µT (магнетно поле)Точноста : 1 V/m (електрични); 0.01 µT (магнетни)Опсег : Електрична енергија : 1-1999 V/m; Магнетни : 0.01-19.99 µTAlarm прагот : електрични : 40 V/m; магнетни : 0.4 µTDisplay режим : 3-1/2 LCD display Test пропусниот опсег : 5 Hz-3500 MHz Sampling време : околу 0.4 seconds Test режим : dual модул синхрони test Out на опсег, индикација : yes Working температура : 0°C-50°C / 30℉~122℉Оперативни влажност : релативна влажност?Напојување : 3*1.5 VAAA батерија (не се вклучени)Производ големина : 135x60x27mm Product тежина : 99g Packaging Информации : Пакување големина : 152x76x37mm / 5.98x2.99x1.46in Package тежина : 143g/5.04 oz Ordinary кутија packagingpacking листа : 1 x електромагнетна радијација тестер.


Параметрите на стоката

material:
plastic
Unit:
V / m (electric field); μT (magnetic field)
Accuracy:
1V/m (electric); 0.01μT (magnetic)
Range:
Electricity
Alarm threshold:
electrical
Display mode:
3-1/2 LCD display
Test bandwidth:
5Hz-3500MHz
Sampling time:
about 0.4 seconds
Test mode:
dual module synchronous test
Out of range indication:
yes
Working temperature:
0°C-50°C / 30℉~122℉
Operating humidity:
relative humidity?
Power supply:
3*1.5VAAA battery (not included)
Product size:
135x60x27mm
Product weight:
99g
Packaging Information:
Packing size:
152x76x37mm / 5.98x2.99x1.46in
Package weight:
143g/5.04oz
Ordinary box packaging :
packing list:
1 x electromagnetic radiation tester :

Подобро ви се допаѓа