KEO 53209 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, Еден Flute, На 90 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 3/4 месо тело со Дијаметар, 2 Тело Дијаметар

KEO 53209 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Калај Обложени, Еден Flute, На 90 Степен Точка Агол,

DEN 1533.60

Достапност

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Титаниум нитрид облоги додадете тешко слој од злато-обоени, керамика на површината, која се протега алатка живот и дозволи побрзо сечење брзина од соголени tools.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 90 степени агол.KEO еден flute countersinks се идеални за chamfering, deburring и countersinking.Голем позитивен гребло и еден flute изградба обезбеди мазна површина на широк спектар на материјали.На флексибилност на оваа алатка треба да ја зголеми продуктивноста на сите општа намена апликации.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Титаниум нитрид облоги додадете тешко слој од злато-обоени, керамика на површината, која се протега алатка живот и дозволи побрзо сечење брзина од соголени tools.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 90 степени агол.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Кобалт Countersink, 100 сте, 3/4
  • Новак

Кобалт Countersink, 100 сте, 3/4

DEN 2812.32

Кобалт Countersink,100 сте.,3 / 4, Спецификации : Предмет : Кобалт Countersink,100 сте.,3 / 4 Вкупна Должина : 23 / 4" Месо Тело К�