Довер Креативни Не Alhambra Дизајни Coloring Book

Довер Креативни Не Alhambra Дизајни Coloring Book

DEN 274.80

Достапност

Пакетот Должина е : 0.7".Пакетот Ширина е : 8.25".Пакетот висина е : 11.0".Бројот на Моделот се : DOV-49316. Довер Alhambra Дизајни Јужна Шпанија античките Alhambra Палата е жив, со сложена геометриска дизајни.Врз основа на традиционалните embellishments наоѓаат на ѕидовите и таванот прозорците и вратите на познатиот Европски замокот комплекс, оваа збирка нуди 31 блескави илустрации interlocking polygons, правоаголници, ѕвезди, шестоаголници и други форми.Уметнички Дела : Ник Crossling.Softcover 31 страници.Страници се перфорирани и печатени, од една страна само за лесно отстранување на екранот.Специјално наменета за искусни colorists, Alhambra и други Креативни Не боење книги понуди на бегство во светот на инспирација и уметнички исполнување.Претходно објавени како Alhambra Coloring Book.Објавен 2008 година. Произведено во САД.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа