AMTAST Psychrometer Влажност Метар Температура Влажност Мерач Hygrometer HM550

AMTAST Psychrometer Влажност Метар Температура Влажност Мерач Hygrometer HM550

DEN 2279.76

Достапност

Широко се користи во земјоделството, производството на храна, фармација, транспорт, научна, здравствена карантин, животна средина и други индустрии.Тоа е погоден за on-сајт на мерење во компјутер простории, објекти, канцеларии, супермаркети, архиви, производство работилници, магацини, градежни конструкции, итн.Можност за мерење на Влажност, Температура, Влажни Сијалица Температура.Дигитален дисплеј дава точната читање со не сомневајќи или грешки.Широк опсег на мерење на Врв на Чекање.Тест Параметри : Влажност/Temp/влажни сијалица temp Test Време : 0.4 Seconds R.H Опсег : 10-95 RH%R. H Точност : 0.1 RH%Temp Дијапазон : -10°C~60 °C(32°F~140°F) Temp Резолуција : 0.1°C /0.1 °FTemp Точност : ±0.5°CWeb сијалица Дијапазон : -10°C~60 °C(32°F~140°F)Резолуција : 0.1°C /0.1 °FAccuracy : ±0.5°CPower Набавка : 4x1.5 V AAA (А-4) Батерија (Батерија, НЕ се Вклучени) ве Молиме Љубезно ги Знаете : Батерии не се вклучени во пакет поради Авијација Безбедносната Проверка.Се извинуваме за сите непријатности предизвикани.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа