Големина 4, 2 Пат Влажност Контрола Пакети, 62% RH, 12 Пакет, Секој Пакет Добро за до 1/2 оз

Големина 4, 2 Пат Влажност Контрола Пакети, 62% RH, 12 Пакет, Секој Пакет Добро за до 1/2 оз

DEN 654.48

Достапност

Сет од 12 Овлажнител Пакети Откако се отвори од тоа е индивидуално пак, поставете го вашиот 62% Влажност-Контрола Пакет во затворен сад, случај, кутија, или други претпочитаниот метод на чување.Секој пакет е индивидуално запечатени за долговечност.За користење со до 1/2 оз.на телесната тежина.Совршен хидратација пакет решение!.Течење Доказ ONGROK е влажност пакети се направени од еко-пријателски растителни влакна, па нема шанса на матични puncturing пакет и протекување несакани решение.Чувајте вашиот производ свеж со помош на овие влажност контрола пакети.Совршен за Лекување и Потенција Задржување Чување на вашите производи на оптимална влажност на ниво помага да ја задржи својата моќ и terpene профил.Овие лекување пакети работа слично на humidors и се дизајнирани со цел да се зачува свежината.Поединечно Запечатени да Трае Подолго Секој влажност пакет има рок на траење до 2 години, ако се чуваат на ладно, темно место во неговата оригинална запечатени ќеси.Спакуван подобро од конкуренцијата, па не е ако го заборавите целосно да ги запечати господар торба!.Про Совет користите Само еден пакет по сад.При користење на повеќе од еден, тие ќе се натпреваруваат и да ја откажете едни со други надвор, што ги прави неефикасни!.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа