Т-Јазик Бебе Заб Кутијата со Деца Заби се Зачува Дрвени Заби Кутии Одбележувањето на Децата Секој Момент на Раст Девојка

Т-Јазик Бебе Заб Кутијата со Деца Заби се Зачува Дрвени Заби Кутии Одбележувањето на Децата Секој Момент на

DEN 143.76

Достапност

Девојка или Момче слика на предната надвор капак.Дизајниран да се поднесе жалба до децата.Тие ќе знаат дека тоа е нешто што може да се користат премногу!Непречено и висок квалитет на контура чува децата од повреда на прстите.направи значаен нешто за вашиот син или ќерка да ја негуваат својата заби, Совршен подарок за деца.Направени од 100% дрво, за зачувување, безбедност и заштита на животната средина, Трајни, да се задржи вашето дете е заби во едно место, во безбедно пакет, кој е дизајниран да трае, Погоден за долгорочно складирање на забите.Големина : 12.3 x 12.5 x 3cm (4.8 x 4.9 x 1.2 инчен).Ова дрво забната самовила кутија носи името на растот на бебето, кутија врежан информации форма, не само евиденција на бебето забите, можете, исто така, може да го напишете вашиот ID на информации со вашиот пенкало на тоа, Вие никогаш не ќе го заборави бебето основни информации.Совршен подарок за Божиќ, Нова Година, и роденден.Одржување на вашиот детски спомени добра идеја, кога вашето дете расте секој момент, тоа ќе биде добар подарок за вашето дете.Т-Јазик Симпатична Личност Бебешките Заби Кутија Уникатен Спомени : Нормално, 6 години стари децата ќе почнат да паѓаат забите.Секој млечни заби е единствен за бебето, затоа што тоа спасува незаборавни моменти за детето раст.Како да се сочува забот : Чекор 1 : Миење на забите целосно и ставете го во врела вода за околу пет минути.Чекор 2 : Природни суви заби.На sterilized заби треба да се стави во место со добра вентилација.Чекор 3 : ставете ги на забот во Забите Кутија и запишете поврзани информации.Пакет содржи : 1 x Заби box1 × Клип.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа