Yoshihiro Yasuki Бела Челик #2,JOUSAKU Јапонски Готвач е Mioroshi Deba Нож (240 mm/9.4)

Yoshihiro Yasuki Бела Челик 2,JOUSAKU Јапонски Готвач е Mioroshi Deba Нож (240 mm/9.4)

DEN 2773.68

Достапност

Навистина вистински од Yoshihiro Јапонија(службен бренд име како Goh Umanosuke Yoshihiro во Sakai, Осака/Јапонија).Yoshihiro е Професионална Одделение Јапонски Традиционален модел,Mioroshi Deba(Еден bevel Нож за Право Раце).Сечилото Материјал : Yasuki Бела Челик #2. Професионални D-облик Magnolia Дрво се Справи со Бивол Рог да се Зајакнат *Боја може да се разликуваат.Должина на ножот Варијација : 210 mm/8.3", 240 mm/9.4" & 270 mm/10.6".Yoshihiro/Yasuki Бела Челик #2, JOUSAKU Јапонски Готвач е Mioroshi Deba(Еден bevel за Десната Рака), произведени од страна на еден од најпознатите работилница, Yoshihiro Прибор за јадење Mfg.,Ltd.во Sakai/Осака, Јапонија.Овој модел е на основните Професионална употреба, изработени од Yasuki Бела Челик(Shirogami)#2. *Mioroshi Deba може да се користи како Deba или Yanagiba и често се користи на Риба Пазари.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа