MYOYAY 17 Челичното Јаже Crimping Алатка Рака Swager Crimper Ferrule Swaging Алатка за 1/8 7/64 3/32 5/64 1/16 инчен Нерѓосувачки Челик, Бакар, Алуминиум Ракав

MYOYAY 17 Челичното Јаже Crimping Алатка Рака Swager Crimper Ferrule Swaging Алатка за 1/8 7/64 3/32 5/64 1/16

DEN 1343.76

Достапност

ФУНКЦИЈА : 2 Во 1 solidy изграден две рака операција crimper/машина е и челичното јаже crimper алатка и кабел машина.МАТЕРИЈАЛ : Ова ferrule crimper е направен од хром vanadium челик, Тоа е издржлив,прецизни и ' рѓа отпорни.На ruggedly-изградена crimper е дизајниран за не ' рѓосувачки челик, бакар и алуминиум ракави.Тоа може лесно crimp бакар / алуминиум ракав.ДИЗАЈН : Долги рачки е за подобра потпора која ви помага да го контролираат вашиот позиција за време на crimps.Тоа не изобличува конектор и остава зад себе една contoured crimp впечаток.ГОЛЕМИНА : 17" Кабел crimper алатка crimp од 1/16-инчен да 1/8-инчен (1.96-4mm) мека челичното јаже, авиони кабел, кабел јаже, тешко челик жица, од не ' рѓосувачки челик жица, бакар кабел, и алуминиумски кабел. 2 сечење на рабови/кабел секачи за нерѓосувачки челик кабел.Рачки помага во намалување на рака замор.Кабел Машина : (со 2 сечење на рабови - 50 HRC) : Максималниот Капацитет : 5/32 (3.Со не се лизга рачки.на цврстина на crimping plier главата е 50 HRC.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа